Pomoc podnikateli
odborné poradenství
kurzy a semináře
tým odborníků z praxe
profesionalita a individuální přístup

GDPR ochrana osobních údajů je věcí každého podnikatele

Můžete si zanadávat na „utahování šroubů", na zvyšování administrativy a můžete se klidně chlácholit mylným dojmem, že se Vás to netýká. Týká se vás to, a jak!

Každý podnikatelský subjekt

Mohli bychom definovat podnikání třeba jako snahu na vlastní odpovědnost poskytovat široké veřejnosti své produkty. Nebo bychom mohli s klidem konstatovat, že pokud nesmím nabízet své produkty, tak nemohu podnikat. Stručně řečeno, to jsou první reakce na Obecné nařízení o ochraně osobních dat. Každý podnikatel a každá instituce musí chránit osobní data subjektů, kterými disponuje způsobem, které Nařízení ukládá a pokud je nechrání podle pravidel GDPR tak si to slízne - tučnou pokutou.

Učinili jsme maximum

Vydali jsme celou řadu článků. Vysvětlovali a svolávali setkání, takže ti nejzodpovědnější jsou připraveni, nebo na tom ještě intenzivně pracují. Ti ostatní, kteří čekají, že si to EU rozmyslí, nebo stát vydá zmírňující předpis, čekají marně. Jak jsme předpokládali, s blížícím se termínem stoupá adrenalin, nervozita, odpor a ceny. Nicméně, pro malé podnikatele je zřejmě ještě relativně čas na to, aby si zvážili, zda to budou řešit na začátku vzestupu cen, nebo až na konci. Ti, kteří by chtěli ušetřit si mohou zakoupit příslušný předpis, prostudovat jej a vytvořit dokumenty tak, jak předpis uvádí. Je to ale příliš odvážné, žádat takový krok třeba i od schopných řemeslníků, kteří si koupili živnostenské oprávnění a veškerou administrativu jim zajišťuje paní účetní. I pro ni to je problém.

Další setkání

Tentokrát už placené setkání se uskuteční 19.1.2018 v Brně a cílem bude ukázat, jaké dokumenty jak a proč se zpracovávají. Není efektivní svolávat lidi do velkých sálů. Výsledkem je pak jen tržba ze vstupného a málokdo si něco odnese. Proto po naplnění kapacity třiceti míst rezervace uzavřeme. Další seminář otevřeme pro ty, kteří se nestačili včas přihlásit.

Autor: Bc. Martin Novotný Čas vydání: 06:37 04.01.2018


Kontaktujte nás