Pomoc podnikateli
odborné poradenství
kurzy a semináře
tým odborníků z praxe
profesionalita a individuální přístup

Máte správně vedené účetnictví?

Podnikatel odpovídá za své účetnictví, ať už ho zpracovává kdokoliv. Nejvíce problémů vzniká při vedení účetnictví bez smlouvy levnou účetní.

Rozumět je nezbytné

Pokud se někdo cíleně odtahuje od svého účetnictví a tvrdí, že mu nerozumí a ani nechce rozumět, měl by podnikatelské prostředí co nejrychleji opustit. Jednak je hrozbou pro sebe a své okolí, ale je i potenciální obětí ze všech stran a to i ze strany své účetní. Kolik účetních už skončilo za mřížemi, protože okrádalo své důvěřivé a poněkud lehkovážné klienty - podnikatele?

Malý audit

Ten, kdo nemá jistotu, zda jeho účetnictví je v pořádku, může si vyžádat malý audit třeba některého z předchozích období. Doklady podnikatele nemají zůstávat u účetní a je třeba je po skončení roku protokolárně převzít zpět do svého držení. Tam, kde se to neděje už vznikl problém.
Vyžádejte si za předem dohodnutou cenu za provedení malého auditu od renomované nezávislé firmy a ta posoudí, zda Vaše účetnictví projde, či neprojde kontrolou a proč. Máte na to právo, jste odpovědnou osobou a Vaše účetní se nemá proč při takovém kroku urážet, pokud má čisté svědomí.

Účetní výstupy

V rámci poradenství Vás seznámíme s obsahem a souvislostmi účetních výstupů tak, že po krátkém čase budete přesně vědět, na co máte dávat pozor a co máte hlídat. Stačí si jen vyžádat konzultaci.

Autor: Accontes s.r.o. Čas vydání: 14:57 15.11.2017


Kontaktujte nás