Působíme nejen v Brně!
606 201 148

Dlužit se nevyplácí

Většina těch, kteří se rozhodli žít a užívat si na dluh už pochopila, jak je to drahá a nebezpečná záležitost. Půjčovat si na dovolenou, na dárky a na krytí nestřídmých životních nákladů je velmi drahé, a je o to dražší, když se přestane dluh třeba i neúmyslně splácet. Na to totiž věřitelé spoléhají a sázejí.

Dlužit státu se nevyplácí snad nejvíc. Stát má rovněž své pohledávky vůči lidem dobře ošetřené a i v tomto případě je dobrým zdrojem příjmů do rozpočtu především vznikající úrok z prodlení vylepšený sankcí za neplnění zákonných povinností. Nezáleží přitom na tom, zda dlužník má, či nemá, chce nebo nechce, žije nebo již zemřel. Vždy je od koho peníze vybrat.

Někteří lidé se domnívají, že nemusejí platit za produkty, které získávají od jejich poskytovatelů. Jsou to především služby, či provedené práce soukromými subjekty. V současné době se již většina soukromých firem a podnikatelů poučila a umí si své oprávněné nároky zajistit. Takže i v této oblasti již definitivně skončila „zlatá devadesátá“. Postupně na to přicházejí i ti, kteří si mysleli, že jim to jaksi projde.

Nebuďte proto naivní a řešte své závazky vstřícně a včas. Hodně tím ušetříte!