Pomoc podnikateli
odborné poradenství
kurzy a semináře
tým odborníků z praxe
profesionalita a individuální přístup

Ochrana osobních údajů nejen pro velké firmy

Dnes už nestačí osobní data jenom chránit, je třeba ochranu osobních dat prokázat. A jako vždy nikoliv mluvením, ale písemnými dokumenty.

Nabídky

V souvislosti s novým nařízením označovaném jako GDPR se objevilo mnoho „zkušených" poskytovatelů takových služeb, přestože neměli kde nabrat zkušenosti. I my jsme nabírali zkušenosti se zpracováním dokumentů pro své podnikání a následně pro naše klienty, kteří nás o to požádali. Nyní můžeme pomáhat i Vám, především však doporučením a zpracováním některých dokumentů, které by Vám činily potíže.

Nestačí papír

Zpracováním dokumentů to nekončí. GDPR nefunguje tak, jak u některých firem ISO, kdy jednatelé ani nevědí, co ve zpracovaných dokumentech mají. Osobní data je třeba aktivně chránit nepřetržitě a zejména pokud se změní stávající podmínky. Platnou součástí ochrany osobních dat je školení zaměstnanců a pravidelné revize. I s tím Vám můžeme pomoci.

Nečekat

Je vcelku pravděpodobné, že někdo si ochranu dat nezpracuje buď proto, že se mylně domnívá, že se ho to netýká, nebo proto, že riskne možnost, že si ho někdo nevšimne. Přeli bychom takovým odvážlivcům, aby jim to vyšlo. My ale pokutu zbytečně riskovat nebudeme. A co Vy?

Autor: EKOTERN servis Čas vydání: 10:37 21.01.2018


Kontaktujte nás