Pomoc podnikateli
odborné poradenství
kurzy a semináře
tým odborníků z praxe
profesionalita a individuální přístup

Znovu o GDPR

Publikovali jsme už hodně informací a nyní konstatujeme, že se naplňují předpoklady o rostoucím počtu poskytovatelů předražených služeb využívajících obav z pokut.

Obavy jsou na místě

Pokud situaci neřešíte vůbec, stáváte se snadným cílem i pro namátkovou kontrolu a pokuta vás nemine. Nemine vás ani pokuta, pokud si myslíte, že situaci zvládnete svou výřečností. Především ale Vás čeká sankce v případě, kdy neprokážete písemnými dokumenty, že držené osobní údaje chráníte.

Nelze kopírovat

Protože každý podnikatelský subjekt má zcela odlišné podmínky než jiný, nelze zkopírovat zásadní dokumenty, jakými je především Analýza stavu ochrany osobních dat a z ní plynoucí opatření směřující k lepšímu zabezpečení. Některé formuláře, které souvisejí především s incidenty kopírovat v podstatě lze a zřejmě se brzy objeví i na trhu. Podstatné ale je, že ochrana osobních dat není jednou z dalších administrativních překážek v podnikání, ale je nutností, která má lépe chránit lidi před zneužíváním jejich osobních údajů pro jakékoliv účely.

Ptejte se

Až budete pracovat na systému ochrany osobních údajů podle nařízení EU známém jako GDPR, ptejte se především sebe na to, kde máte uloženy osobní údaje lidí, kdo k nim má jaký přístup a jak jsou chráněny. Až zjistíte, že ve svém chaosu se nevyznáte, bude vhodný čas volat o pomoc. Čím později začnete problém řešit, tím to pro vás bude dražší a náročnější. Začněte proto hned, pokud nechcete žít pocitu, že si na vás může kdokoliv kdykoliv došlápnout a prostřednictvím vysoké pokuty vám vzít vše, co jste dlouho tvořili. Nejste-li si jisti, jak věc řešit, zeptejte se nás. Zkusíme pomoci i vám.

Autor: Bc. Martin Novotný Čas vydání: 11:01 20.12.2017


Kontaktujte nás